ШКМ

Школа комп'ютерної майстерності

/головна/

/використання/

/історія/

/Чорна тема/

Мова програмування JavaScript

JavaScript – це мова програмування, що дозволяє зробити Web -сторінку інтерактивною, тобто такою що реагує на дії користувача. Послідовність інструкцій (що називається програмою, скриптом або сценарієм) виконується інтерпретатором, вбудованим в звичайний Web -браузер.

Rectangle
Rectangle6

JavaScript використовується в

Написання сценаріїв вебсторінок для надання їм інтерактивності; створення односторінкових та прогресивних вебзастосунків; всередині PDF-документів тощо.

Цікавий факт

Незважаючи на схожість назв, мови Java та JavaScript є двома різними мовами, що мають відмінну семантику, хоча й мають схожі риси в стандартних бібліотеках та правилах іменування.

JavaScript в сайтах

Ця мова дозволяє оживити ваш сайт і зробити його анімованим. Також цю мову програмування оновлюють кожного року.

Роль JavaScript

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Et illum reprehenderit porro corrupti, ex in dolores, odio accusamus mollitia fugiat?

На даний момент JavaScript є однією з найпопулярніших мов програмування в інтернеті. В перші роки існування, більшість професійних програмістів скептично ставилися до мови, цільова аудиторія якої складалася з програмістів-аматорів.

Поява AJAX змінила ситуацію та звернула увагу професійної спільноти до мови, а її подальші модифікації за стандартами ES6+ внесли багато корисних можливостей, яких не вистачало для ефективного програмування. В результаті, були розроблені та покращені багато практик використання JavaScript, створені бібліотеки та фреймворки.

У червні 1997 року, Ecma International опублікувала першу редакцію специфікації ECMA-262. Рік по тому, у червні 1998 року, щоб адаптувати специфікацію до ISO/IEC-16262, були внесені зміни і випущена друга редакція.

У червні 2015 року вийшла шоста версія, починаючи з якої комітет ECMAScript прийняв рішення перейти на щорічні оновлення і нова версія отримала назву ES2015. Вона отримала цілу низку нововведень.

Потім виходили версії в яких добавляли все більше і більше функцій це були ES2016, ES2017, ES2018 та ES2019.

Актуальною на даний момент є версія ES2020, що вийшла у червні 2020 року. Вона додала до мови новий тип даних BigInt, оператор ?? для перевірки на null та та багато чого нового.