Ціності козацтва
![](img/kozak 1.png)
Духовна культура українського народу досягла високого рівня в період існування козацької держави. Кожен, хто приходив на Січ, вносив у культурне середовище щось своє, певні риси, особливості культури і мистецтва свого народу. Внаслідок переплетіння цих індивідуальних культур сформувалась оригінальна, яскрава, різнобарвна самобутня культура, яка справила величезний вплив на розвиток культури всієї України.
Головні якості козака
![](img/kozak01 1.png)
Мужність
![](img/Kozak02 1.png)
Відвага
![](img/kozak03 1.png)
Чесність
![](img/kozak04 1.png)
Патріотизм
![](img/kozak05 1.png)
Вірність
![](img/kozak06 1.png)
Честь
Bіра
Глибока релігійність, ревний захист православної віри - характерні ознаки духовного життя Запорожжя. Достатньо сказати, що вступ до запорозького товариства починався з питання: «У Бога віруєш?».
Значення християнської віри для козаків було дуже важливим адже Бог оберігає незалежну Україну, надає їй духовних сил у боротьбі з ворогами. Запорожці були професійними воїнами й одним із головних завдань вважали оборону церкви та віри. Звідси — засвоєння чернечих звичаїв, традицій. Культ побратимства, товаришування у свідомості козака був нерозривно пов'язаний із християнською ідеєю самопожертви заради ближнього.
Козаки за власний кошт утримували лікарні, шпиталі, а також цілі церковні парафії, робили значні матеріальні внески у храми, прихожанами яких себе вважали. Найшановнішими церковними святами були Різдво, Великдень, Покрова.
Державність
Саме козаки були авторами і реалізаторами ідеї української держави та її легітимації у міжнародній спільноті як незалежної держави. Наприклад, Переяславська Рада 1654 року не була ані приєднанням, ані возз'єднанням із Росією, це був військовий союз двох держав. Такі союзи у той період і були актами міжнародного визнання. Після цього всі європейські правителі трактували Гетьманщину як легітимну державу, а Богдана Хмельницького – як законного правителя.
Козаки – це значно ширше та масштабніше явище, ніж ми звикли думати. Запорозька Січ – лише збірна назва для цілої низки військових і адміністративних центрів українського козацтва, розташованих за порогами Дніпра. Протягом 1550-х – 1770-х років історики послідовно нараховують 7 або 8 Запорозьких Січей: Хортицьку, Томаківську, Базавлуцьку, Микитинську, Чортомлицьку, Кам'янську, Олешківську і Нову.
Відвага та безстрашність
Турецький літописець Наїма (XVIIст.) писав про запорожців: "Можна впевнено сказати, що неможливо знайти на цілій землі сміливіших людей, які так мало дбали б про своє життя і так мало боялися смерті".
![](img/kozakimg 1.png)
Звичаї та традиції
![](img/pero 1.png)
Необхідно добре знати грамоту, основи асторо- номії, медицини. Деякі вив- чали дипломатію та іноземні мови
![](img/family 1.png)
Мати та батько були “іко- нами” для козаків. Не- повага до батьків була ледве чи не смертним гріхом
![](img/women 1.png)
По поведінці жінки оціню- вався сам козак. Жінка - майбутнє козацького роду
![](img/protective-clothing 1.png)
Одяг - друга шкіра козака. Він носив тільки свій одяг і тримав його в чистоті. Прийти на застілля брудним- ознака неповаги до інших
![](img/nursing-home 2.png)
Як старий жебрак чи стар- ший отаман, повага до прожитого життя залиша- лась одинаково високою
![](img/gift 1.png)
Козаки дуже любили пода- рунки та гостинці. Коли йшли кудись - обов’яз- ково брали з собою щось приємне
![](img/handshake 1.png)
Козаки були людьми справи і часто говорили: “Від зайвих слів слабшають руки”
![](img/celebrating 1.png)
Козацькі забави вигадува- лись задля гарту таких якостей козака, як фізич- на сила, швидкість реак- ції, критичне мислення
![](img/gallery04 1.png)
![](img/gallery02 1.png)
![](img/gallery03 1.png)
![](img/gallery01 1.png)
Сучасні козаки
Українські воїни з великою відвагою захищають рідну землю, як це колись робили козаки
“Опір, стійкість та хоробрість наших захисників дають змогу зберегти наш народ і нашу землю” Володимир Зеленський
![](img/president 1.png)
![](img/soldier1 1.png)
![](img/soldier3 1.png)
![](img/soldier2 1.png)
![](img/soldier4 1.png)
В наших жилах тече козацька кров. Саме тому ми всі об’єднані, відважні, людяні. Допомагаємо один одному, воюємо кожен на своєму фронті.
Наша воля та сводоба- найбільші наші цінності
![](img/modern1 1.png)
![](img/modern3 1.png)
![](img/modern2 1.png)
![](img/modern4 1.png)